Znaczenie karty Cesarz – Arkana Wielkie

Karta Cesarz w tarocie ma oznaczenie IV, znana jest również jako Władca, Imperator.  Stanowi on symbol potęgi, siły i władzy.

 

Co oznacza karta tarota Cesarz, w jaki sposób należy ją interpretować? Cesarz jest symbolem obfitości materialnej, sama postać jest władcą w swoim otoczeniu. Imperator decyduje o tym, w jaki sposób potraktuje ludzi wokół, sam ustala bowiem warunki, reguły gry. Cesarz jest wieloznaczny, gdyż to od osoby, która pyta, ale i od sąsiadujących kart, zależeć będzie jego prawdziwe znaczenie.

 

O co pyta nas cesarz? Talia Tarota pokazuje, że władca zmusza nas do refleksji nad tym, w jaki sposób zechcemy wykorzystać naszą siłę. Możemy to zrobić na dwa sposoby albo kontrolować nasze otoczenie, lub zapewnić mu wszystkie potrzebne rzeczy. potrzebne, by poprawić jakość bytu.

 

Kim jest Cesarz? Imperator to osoba zdyscyplinowana, która nie ucieka przed braniem na siebie odpowiedzialności. Cesarz myśli w sposób pragmatyczny jest zdecydowany w podejmowanych decyzjach, zdecydowany, cieszy się autorytetem. Postać musi się jednak opowiedzieć, czy chce zamanifestować siłę, czy zadbać o miłość poddanych, zaopiekować się królestwem.